به گزارش روابط عمومی فرمانداری شهرستان چالدران حسن محمدزاده فرماندار چالدران با انتشار پیامی ، فرارسیدن نوروز و آغاز سال نو ۱۴۰۰ را به شهروندان شهرستان تبریک گفت.

 به گزارش روابط عمومی فرمانداری شهرستان چالدران حسن محمدزاده  فرماندار چالدران  با انتشار پیامی ، فرارسیدن نوروز و آغاز سال نو ۱۴۰۰ را به شهروندان شهرستان  تبریک گفت.

 متن پیام  به شرح زیر است:

یَا مُقَلِّبَ الْقُلُوبِ وَ الْأَبْصَارِ یَا مُدَبِّرَ اللَّیْلِ وَ النَّهَارِ یَا مُحَوِّلَ الْحَوْلِ وَ الْأَحْوَالِ حَوِّلْ حَالَنَا إِلَی أَحْسَنِ الْحَالِ

«ای تغییر دهنده دلها و دیده‏‌ها؛ ای مدبّر شب و روز؛ ای گرداننده سال و حال‌ها؛ بگردان حال ما را به نیکوترین حال.»

نوروز، نوید زندگی نو و بهار، لبخند شیرین خداست.
ایرانیان عزیز با رسم ایرانی- اسلامی خود، بهار طبیعت را با زمزمه ی «یا مقلب القوب» جشن می گیرند و نوروز را بهترین فرصت برای نوشدن رختِ آگاهی و نماد امید و پویایی می دانند.

 نجوای « یا مقلب القلوب و الابصار» چشم و دل انسان را به نسیم مهر الهی می نوازد و شکوفه های گلرنگ امید را در باغ دل و گلشن ذهن می کارد تا عطر دلاویز آن، مشام جان را نوازش کند و جوانه های فهم و بینش در بهار وجود انسان بشکفد و گل وجود انسان، گلاب مِهر و معرفت را در جام شادی و شعور به همنوعان خویش تقدیم نماید و حال دل به لطف ربّ رحمان، به «احسن الحال» دگرگون شود و کام جان، به نام نامی دوستِ ازلی و ابدی، شیرین و شیرین تر گردد.

دید و بازدید، نظافت و پاکی، نوعدوستی و محبت، صلح و صفا و تعاملات پررنگ اجتماعی از نشانه های درک بهار معنا در عید نوروز ایرانیان است امّا امسال، به ضرورت و برای پیشگیری از شیوع ویروس کرونا، «ماندن در خانه» دستِ رد به سینه ی دیدوبازدیدها زده و فرصتی متفاوت برای نوعدوستی را به ما گوشزد می کند که : «ماندن در خانه» و پرهیز از دیدو بازدیدها، بهترین نشانه ی دوست داشتن عزیزانمان و تنها راه رهایی از دام این ویروس است.

سال ۱۳۹۹با تمام فراز و نشیب ها، تلخی و شیرینی ها و ناکامی و کامیابی های آن به پایان رسید.

 
 امیدوارم  سال ۱۴۰۰ سال خیر، برکت و توسعه هرچه بیشتر و بهتر برای شهرستان عزیزمان باشد.

اینجانب، فرارسیدن سال ۱۴۰۰ را به شما مردم عزیز شهرستان چالدران صمیمانه تهنیت عرض می نمایم و به پاس همکاری دستگاهای اجرایی مختلف، ‌همدلی تیم مدیریتی شهرستان و همفکری و پشتیبانی معنوی مردم در توسعه شهرستان در سال۱۳۹۹ و عبور از حوادث مختلف؛ ازجمله همکاری درخصوص پیشگیری از شیوع ویروس کرونا، از تک تک شهروندان عزیز و فهیم، به ویژه سفیران عرصه سلامت تشکر می کنم.

امیدوارم خداوند متعال، سال جدید را سالی توأم با سلامت و بهروزی و سرشار از امید و شادی برای همگان، مقدّر فرماید.

حسن محمد زاده
فرماندار شهرستان چالدران