فرماندار چالدران:خدمات بسیار ارزنده بنیاد مسکن در روستاها باعث جلوگیری از مهاجرت روستائیان به شهرها ، تثبیت جمعیت در روستاها و ساماندهی و رفع مشکلات روستائیان شده است.

فرماندار چالدران:خدمات بسیار ارزنده بنیاد مسکن در روستاها باعث جلوگیری از مهاجرت روستائیان به شهرها ، تثبیت جمعیت در روستاها و ساماندهی و رفع مشکلات روستائیان شده است.
✅با حضور فرماندار چالدران،نماینده مردم شهرستانهای ماکو،چالدران،شوط و پلدشت در مجلس شورای اسلامی و مدیر کل بنیاد مسکن استان مسائل ومشکلات طرحهای عمرانی بنیاد مسکن به بحث وگفتگو پرداخته وتصمیمات لازم را اتخاذ نمودند.

✅به گزارش پایگاه اطلاع رسانی فرمانداری چالدران،فرماندار چالدران در این جلسه با اشاره به پراکندگی روستاهای این شهرستان و مشکل مهاجرت در روستاها بر مدیریت حمایت از روستائیان بویژه در مناطق صفر مرزی تاکید کرد و اضافه نمود: خدمات بسیار ارزنده بنیاد مسکن در روستاها باعث جلوگیری از مهاجرت روستائیان به شهرها ، تثبیت جمعیت در روستاها و ساماندهی و رفع مشکلات روستائیان شده است.
🔶محمدزاده همچنین با اشاره به مشکلاتی از جمله احداث دیوار ساحلی برای روستاهای در معرض خطر سیل،مقام سازی خانه های روستائی،اجرای طرح هادی در روستاهای که عملیات گاز رسانی در آنها به اتمام رسیده ،بازنگری در طرح هادی روستاها گفت:لازم است بنیاد مسکن از ظرفیت بنیاد علوی در جهت توانمندسازی و اجرای پروژه های خود در شهرستان استفاده نماید.
🔶وی همچنین با اشاره به اتمام مطالعات لازم برای جابجائی روستاهای بغلچی و مخمور که در معرض رانش زمین قرار دارند خواستار ارائه تصمیمات کارشناسی و تسریع در جابجائی این دو روستا شد.
🔷شریف پور نماینده مردم شهرستانهای ماکو،چالدران،شوط و پلدشت در مجلس شورای اسلامی نیز بر اجرا و تکمیل طرح هادی در روستاهای شهرستان بویژه در روستای سعدل،عرب دیزج،قرنقو و زاویه سفلی تاکید کرد و افزود: بنیاد مسکن همچنین مشکلات مربوط به  روستای مخور را نیز بررسی و رفع نماید. 
⚡مدیرکل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی آذربایجان غربی نیز با تاکید بر مشارکت حداکثری روستاییان در عمران و آبادانی مناطق روستایی گفت: تاکنون 75 هزار واحد مسکن روستایی استان در بیش از 500 روستا مقاوم سازی شده است.