✅ جلسه بررسی مسائل و مشکلات ساخت و ساز غیر مجاز در شهر سیه چشمه به ریاست محمد زاده فرماندار چالدران و مهندس آذر کیا عضو هئیت مدیره سازمان نظام مهندسی ساختمان استان آذربایجان غربی در محل سالن اجتماعا

📅سه شنبه۲۷ آبان ماه۹۹

✅ جلسه بررسی مسائل و مشکلات ساخت و ساز غیر مجاز در شهر سیه چشمه  به ریاست محمد زاده فرماندار چالدران و مهندس آذر کیا عضو هئیت مدیره  سازمان نظام مهندسی ساختمان استان آذربایجان غربی در محل سالن اجتماعات فرمانداری برگزار شد .

🔻فرماندار چالدران در این جلسه با بیان اینکه در بخش  مقابله با ساخت و ساز غیر مجاز باید برخورد جدی صورت گیرد و همه دستگاههای مرتبط باید به وظایف ذاتی خود با دقت نظر بیشتری عمل کنند افزود : طبق قوانین و مقررات  با پدیده ساخت و ساز‌های غیرمجاز  که امروزه عمدتا در مناطق حاشیه نشین شهر سیه چشمه  به یک مشکل جدی  تبدیل شده است برخورد قانونی صورت گیرد.

🔻محمد زاده با اشاره به  مشکل تداخلات اراضی ملی با زمین های اشخاص در چالدران ، از رفع این مشکل در قالب طرح رفع تداخلات خبرداد و گفت : رفع این مشکل در قالب برگزاری جلسات متعدد با طی مراحل قانونی در استان و شهرستان انجام گرفته  ودر حال حاضر  در مرحله تایید نهایی از سوی دستگاه متولی است .

🔻وی با اعلام اینکه بسیاری از ساخت و سازهای غیر مجاز در حاشیه شهر  توسط افراد کم توان مالی  احداث شده است افزود: تلاش می شود از طریق راهکارهای قانونی مشکل اینگونه افراد برطرف شود .

🔻نماینده عالی دولت در شهرستان همچنین با اشاره به اینکه بالا بودن   هزینه های  نظام مهندسی ساختمان افراد را وادار به اقدام به ساخت و سازهای غیر قانونی می کند افزود :به دلیل پایین بودن  درآمد شهروندان چالدرانی  انتظار می رود دفتر نظام مهندسی چالدران در دریافت هزینه ، رعایت حال متقاضیان احداث واحدهای مسکونی در این شهرستان را مدنظر قرار دهد.