✅با حضور محمد زاده فرماندار چالدران و مدیر کل تعاون ،کار و رفاه اجتماعی استان مسائل و مشکلات حوزه تعاون ،کار و رفاه اجتماعی چالدران مورد بحث و بررسی قرار گرفت

📅سه شنبه ۲۴ فروردین ماه ۱۴۰۰

✅با حضور محمد زاده فرماندار چالدران و مدیر کل تعاون ،کار و رفاه اجتماعی استان مسائل و مشکلات حوزه تعاون ،کار و رفاه اجتماعی چالدران مورد بحث و بررسی قرار گرفت .

🔻فرماندار چالدران در این  نشست با اعلام اینکه  اولین شرکت تعاونی توسعه و عمران استان در  شهرستان چالدران  بر مبنای تفاهم‌نامه فی مابین  وزارت کشور و وزارت تعاون ، کار و رفاه اجتماعی راه اندازی شده افزود: این تعاونی با هدف  بسترسازی مناسب جهت  ورود علاقمندان و سرمایه گذاران شهرستان در بخش های مختلف عمرانی و خدماتی بر محور قانون تشکیل شده است که در حال ثبت نهایی می باشد.

🔻محمد زاده گفت: شهرستان چالدران به جهت داشتن ظرفیت های بالا در عرصه های متفاوت  در اغلب بخش ها می تواند به عنوان الگو در استان و حتی کشور مطرح شود.


✅ مدیر کل تعاون کار و رفاه اجتماعی استان نیز در این نشست ضمن تقدیر از همکاری فرمانداری چالدران در خصوص فراهم سازی تشکیل شرکت تعاونی توسعه و عمران در این شهرستان از حمایت خاص در جهت افزایش عضویت در این تعاونی خبرداد و گفت:آن دسته از افرادی که در دهک پایین قرار گرفته و به لحاظ مالی  توانایی عضویت در این تعاونی را ندارند اداره کار ،تعاون و رفاه اجتماعی استان از اینگونه افراد حمایت های لازم را انجام خواهد داد.

🔻عبادی همچنین ازاجرای طرح نوین کارورزی برای فارغ‌التحصیلان دانشگاهی در استان خبرداد و گفت بر اساس این طرح دانش آموختگان دانشگاه‌ها و مراکز آموزش عالی کشور مشمول بهره‌مندی از این طرح خواهند بود و در طی سه ماه دوره زمانی کارورز به منظور تبادل دانش، کسب تجربه و ارتقاء مهارت در کارگاه‌های خصوصی و تعاونی مشغول می‌شوند.

🔻وی  گفت افراد برای بهره‌مندی از طرح باید در سامانه کارورزی ثبت نام کرده و دارای مدرک دانشگاهی حداقل کارشناسی باشند.