✅جلسه کمیته برنامه ریزی شهرستان چالدران به ریاست محمدزاده فرماندار شهرستان و اعضای این کمیته به صورت ویدئو کنفرانس با کارشناسان سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان در محل سالن اجتماعات فرمانداری برگز

‍ 📅چهارشنبه ۱۸ تیر ماه ۹۹

‍ ✅جلسه کمیته برنامه ریزی  شهرستان چالدران به ریاست محمدزاده فرماندار شهرستان و اعضای این کمیته به صورت  ویدئو کنفرانس با کارشناسان سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان در محل سالن اجتماعات فرمانداری برگزار شد.

🔻فرماندار شهرستان چالدران در این جلسه با اعلام اینکه امسال درمرحله اول درجهت اجرای پروژه های عمرانی شهرستان از محل اعتبارات تملک دارائی های سرمایه ای استانی ۳۱ میلیارد تومان اعتبار مصوب شده است افزود : در طول سالجاری اعتبارات دیگری از محل بودجه عمومی ، تبصره ۱۹ و سایر منابع به این اعتبارات  افزوده و ابلاغ خواهد شد .

🔻 محمد زاده ضمن تقدیر از حسن توجه مقام عالی استان و دبیر شورای برنامه ریزی استان به این شهرستان افزود: بیشترین رقم اعتبارات پیشنهادی به فصول : حمل و نقل جاده ای ، نوسازی و تجهیز مدارس ، منابع آب و ورزش و جوانان منظور شده است.

🔻وی با اعلام اینکه در سال گذشته در مرحله اول ۲۷ میلیارد و۶۰۰ میلیون تومان  برای اجرای  پروژه های عمرانی مصوب شده بود افزود : امسال اعتبارات لحاظ شده در مرحله اول برای شهرستان در مقایسه با سال گذشته  از رشد خوبی برخوردار است .

🔻فرماندار چالدران همچنین به وضیعت اعتبارات اختصاص داده شده در سال ۹۸ برای اجرای پروژه های عمرانی شهرستان چالدران اشاره کرد و گفت:  در سال گذشته  ۳۱ میلیارد تومان در جهت اجرای پروره های عمرانی تصویب شده بود که در سطح استان این شهرستان  با لحاظ شاخص جمعیتی نسبت به اعتبارات مصوب سال ۹۷ مقام اول استانی را به خود اختصاص داده بود.

🔻محمد زاده با بیان اینکه شهرستان چالدران به لحاظ داشتن پتانسیل و ظرفیتهای خاص  هنوز نتوانسته است به پیشرفت های قابل توجهی دست یابد  افزود: در جهت رسیدن به پیشرفت و آبادانی نیازمند تلاش همه جانبه مسئولان ادارات و پیگیری جذب اعتبارات از محل اعتبارات ملی با توسل روسای دستگاه ها  به ادارات کل متبوع است که باید پیگیر تخصیص اعتبارات عمرانی حوزه کاری خود از منابع ملی باشند .

🔻نماینده عالی دولت در شهرستان با بیان اینکه شهرستان چالدران در بخش راه بویژه راه روستایی  نسبت به میانگین استانی  در ردیف آخر قرار گرفته است افزود: امسال در جهت جبران عقب ماندگی  در بخش راه ۵۰ کیلومتر درقالب طرح ابرار راههای روستایی چالدران بهسازی و مقاوم سازی می شود که تاکنون  عملیات بهسازی و آسفالت ریزی ۹ کیلومتر در  محدوه محور روستاهای  مرزی پیراحمد کندی اجرا شده است و مابقی نیز در طول سال اجرا خواهدشد.

🔻دبیر کمیته برنامه ریزی شهرستان نیز در این جلسه ضمن تشریح فصول اعتبارات سال ۹۹ گزارشی از آخرین وضعیت تخصیص اعتبارات سال ۹۸ از محل منابع استانی و ملی به پروژه های عمرانی شهرستان ارائه کرد.