فرماندار چالدران:در شهرستان چالدران نظارتهای دامپزشکی بیش از پیش مورد نیاز بوده و حفظ سلامت مصرف کنندگان و سلامت جامعه الزامی است.

فرماندار چالدران:در شهرستان چالدران نظارتهای دامپزشکی بیش از پیش مورد نیاز بوده و حفظ سلامت مصرف کنندگان و سلامت جامعه الزامی است.
مدیرکل دامپزشکی استان با فرماندار چالدران دیدار و گفتگو کرد

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی فرمانداری چالدران ،فرماندار چالدران در این جلسه  ضمن تقدیر از خدمات انجام شده توسط دامپزشکی  با اشاره به اینکه این شهرستان به عنوان قطب دامداری بوده و سالانه عشایر کوچ رو شمال استان به ییلاقات منطقه جهت چرای دامهای خود مراجعه می کنند ، بحث نظارت و کنترل بیماریهای دامی و همچنین مراکز عرضه و تولید فرآورده های خام دامی را بسیار مهم ارزیابی و افزود: در شهرستان چالدران نظارتهای دامپزشکی بیش از پیش مورد نیاز بوده و حفظ سلامت مصرف کنندگان و سلامت جامعه الزامی است.
محمدزاده همچنین با اشاره به پرداخت تسهیلات اشتغال روستائی و بنیاد علوی جهت خرید دامهای سبک و سنگین و سرمایه گذاری هلدینگ کشاورزی کمیته امداد در چالدران بر فعال بودن دامپزشکی جهت انجام مشاوره های لازم و کنترل بیماریهای دامی تأکید کرد و افزود: تامین و توزیع گوشت و فرآورده های آن تحت نظارتهای مستقیم دامپزشکی از پتانسیلهای خوب این شهرستان بوده و بایستی بحثهای نظارت در آن افزایش یابد.
مدیر کل دامپزشکی استان نیز با اشاره به وظایف حاکمیتی دامپزشکی در خط مقدم مقابله با بیماریهای دام و طیور و علی الخصوص پیشگیری از بیماریهای مشترک گفت : کنترل ، نظارت و حفظ سلامت فرآورده های خام دامی و به تبع آن حفظ سلامت مصرف کنندگان از اولویتهای اصلی دامپزشکی بوده و  لزوم نگاه ویژه مسئولین  استان و شهرستان به مقوله بهداشت و سلامت بیش از پیش مورد نیاز است.