✅ بازدید میدانی محمد زاده فرماندار چالدران و آقای رحمتی نماینده مردم شریف شهرستانهای ماکو ، چالدران ، شوط و پلدشت در مجلس شورای اسلامی از شهرک صنعتی چالدران در راستای بررسی مسائل و مشکلات موجود آن

📅پنجشنبه ۱۹ تیر ماه ۹۹

✅ بازدید میدانی محمد زاده فرماندار چالدران و آقای رحمتی نماینده مردم شریف شهرستانهای ماکو ، چالدران ، شوط و پلدشت در مجلس شورای اسلامی از شهرک صنعتی چالدران در راستای بررسی مسائل و مشکلات موجود  آن

🔻فرماندار چالدران در این بازدید با اشاره به اینکه شهرک صنعتی چالدران در سال ۸۵  در زمینی به وسعت ۱۰۰ هکتار با برخی زیرساختهای مقدماتی ایجاد شده است افزود : متاسفانه  با گذشت ۱۴ سال از زمان ایجاد آن تاکنون هیچ واحد تولیدی و صنعتی در این شهرک راه اندازی نشده است.

🔻محمد زاده وجود اختلاف مابین اشخاص و شرکت شهرکهای صنعتی استان در تملک زمین شهرک را از جمله عامل اصلی عدم استقرار این شهرک عنوان کرد و گفت : بعد از پیگیریهای لازم از سوی مسئولین وقت از این میزان وسعت شهرک صنعتی فقط ۳۰ هکتار آن  به صورت پراکنده رفع مشکل شده است.
 
🔻وی با اشاره به اینکه در طول سال گذشته و امسال تقاضای راه اندازی واحدهای تولیدی در این شهرستان از سوی سرمایه گذران بخش خصوصی صورت گرفته است افزود : به دلیل وجود برخی مشکلات از جمله عدم تملک مابقی زمین از سوی شهرک صنعتی استان امکان تحویل زمین برای سرمایه گذاران در این شهرک وجود ندارد.

🔻فرماندار چالدران ابراز امیدواری کرد : با رفع مشکلات موجود می توان با راه اندازی واحدهای تولیدی و صنعتی در این شهرک زمینه اشتغال بسیاری از افراد جویای کار را در این شهرستان فراهم کرد.

🔻نماینده مردم شهرستانهای ماکو ، چالدران ، شوط و پلدشت در مجلس شورای اسلامی نیز در این بازدید با اشاره به اینکه پیگیریهای لازم در خصوص رفع  مشکلات شهرک صنعتی چالدران با جدیت بیشتر در سطح استانی و کشوری انجام خواهد شد افزود : امید می رود با رفع مشکلات بتوانیم شاهد راه اندازی واحدهای تولیدی و صنعتی در سال جهش تولید در چالدران باشیم .

🔻آقای رحمتی با بیان اینکه شهرستان چالدران با داشتن ظرفیت و پتانسیل های خاص قابلیت سرمایه گذاری در زمینه های مختلف را دارد افزود : وجود چنین مشکلاتی باعث شده شهرستان چالدران بویژه در بخش صنعت در رتبه پائین استانی قرار گیرد.