پیام استاندار آذربایجان‌غربی به مناسبت هفتم تیرماه سالروز بمباران شیمیایی سردشت

به گزارش روابط عمومی استانداری آذربایجان غربی، در این پیام آماده است؛

بسم الله الرحمن الرحیم

7 تیرماه سال 1366 یادآور رشادت و مقاومت مردمانی است که بی دفاع و مظلوم مورد تهاجم وحشیانه و غیر انسانی دشمن قرار گرفتند. مردم صبور سردشت در این برهه از تاریخ مظلومیت و بی گناه بودن را معنا بخشیدند. رژیم بعثی عراق که ناتوان از رویارویی با جوانان و دلاورمردان ایران در مناطق جنگی و عرصه‌های عملیاتی و نظامی بود با انجام جنایتی هولناک علیه مردم غیرنظامی و ساکن در شهرها نام خویش را در تاریخ بشریت به عنوان جنایتکار برای ابد ثبت کرد.

بمباران شیمیایی شهر مرزی سردشت فجیع‌ترین تهاجم شیمیایی بود که آثار و پیامد منفی فراوانی را به دنبال آورد که با کمال تاسف این تبعات منفی و ننگین همچنان ادامه دارد و جسم وجان‌هایی را دستخوش ناراحتی و آلام کرده است و به یقین تصویر این جنایت هیچ‌گاه از حافظه تاریخی این ملت و دیگر آزاداندیشان جهان فراموش نخواهد شد. سردشت قهرمان امروز صبورتر و پرامیدتر از همیشه در تلاش برای روزهای پرفروغی است که همه متولیان امر نسبت به تحقق آن دغدغه جدی دارند.

ملت بزرگ ایران همواره در تمامی عرصه‌ها و به ویژه در صحنه‌های سخت و دشوار توانایی، مقاومت و روحیه سلحشوری خویش را به جهانیان ثابت کرده‌اند و هیچ مشکلی نتوانسته خللی در اراده و ایمان آنان وارد کند که صبوری مردم رشید سردشت نمونه‌ای از این همت بلند و ایثار الهی است و به یقین می‌توان گفت جراحت و زخم های ناشی از آسیب‌های بمباران شیمیایی نشانه ای از پایداری، پایمردی و عشق و ارادت به نظام جمهوری اسلامی ایران است.

یاد و خاطره رشادت، مقاومت و مظلومیت شهیدان و هزاران مصدوم این جنایت غیرانسانی را گرامی می داریم.

محمدصادق معتمدیان 
استاندار آذربایجان‌غربی