✅با حضور محمد زاده فرماندار چالدران و شکری مدیر کل راهداری و حمل و نقل جاده ای استان مسائل و مشکلات حوزه راهداری و راههای روستایی چالدران مورد بحث و بررسی قرار گرفت .

📅سه شنبه ۱۱ خرداد ۱۴۰۰

✅با حضور محمد زاده فرماندار چالدران و شکری مدیر کل راهداری و حمل و نقل جاده ای استان  مسائل و مشکلات حوزه راهداری و راههای روستایی چالدران مورد بحث و بررسی قرار گرفت .

🔻فرماندار چالدران در این جلسه با اشاره به اینکه شهرستان چالدران  به لحاظ برخورداری از راه آسفالته روستایی در ردیف آخر استان قرار گرفته است، افزود: در حال حاضر ۲۵درصد از راههای روستایی چالدران آسفالت هستند.

🔻وی با بیان اینکه در جهت ارتقاء شاخص های راه روستایی چالدران تلاشهای لازم در قالب طرح ابرار شروع شده است، افزود: امسال در قالب این طرح نزدیک به ۴۳ کیلومتر از راههای روستایی چالدران بهسازی و آسفالت ریزی خواهد شد .

🔻وی با بیان اینکه بسیاری از راههای آنتنی روستایی چالدران فاقد آسفالت ریزی است افزود: انتظار میرود در جهت بالا بردن شاخص راه آسفالت روستایی چالدران اداره راهداری و حمل و نقل جاده ای استان تلاشهای لازم را انجام دهد و در اولویت کاری خود قرار دهد.

🔻نماینده عالی دولت در چالدران همچنین به وضیعت خط کشی جاده ها ،نبود گاردریل در مناطق حادثه خیز جاده محورهای ارتباطی این شهرستان باشهرستانهای همجوار اشاره کردو گفت :خط کشی  محورهای مواصلاتی باقی مانده شهرستان و نصب گاردریل از اولین خواستهای مردم شهرستان می باشد.

 🔻مدیر کل راهداری و حمل نقل جاده ای استان نیز در این جلسه با اعلام اینکه امسال ۳۵۰ کیلومتر از راههای روستایی استان بهسازی و آسفالت ریزی می شود افزود :از مجموع ۸ هزار کیلومتر راه روستایی استان تا کنون ۴ هزار ۲۰۰ کیلومتر آسفالت ریزی شده است.

🔻 شکری با بیان اینکه خط کشی 130 کیلومتر از محورهای مواصلاتی شهرستان اولویت اداره کل می باشدافزود .انشالله تلاش می شود با جذب اعتبارات لازم از منابع مختلف اعتباری شاخص آسفالت ریزی راه روستایی در این شهرستان افزایش یابد.