گزیده ای از بیانات محمدزاده فرماندار شهرستان چالدران در نشست منتخبین فرهنگی با فرماندار:


✅ گزیده ای  از بیانات محمدزاده فرماندار شهرستان چالدران در نشست منتخبین فرهنگی با فرماندار:
🔹 حضور در جمع فرهیختگان فرهنگی و هم اندیشی با آنان قطعاً موجب هموار شدن مسیر توسعه می‌گردد.
🔸 فرهنگیان رأفت و عطوفت درونی خود را تقدیم دانش آموزان و جامعه می کنند لذا هر چه داریم از فرهنگیان است و مدیون آن هستیم.
🔹 اعتقاد فرمانداری بر این است که توسعه انسانی مقدم بر سایر زمینه های توسعه می باشد. لذا با تمام توان در پیگیر ارتقای سطح آموزش و تحقق اهداف آموزش و پرورش هستیم.
🔸 مکاتبات متعددی در خصوص برگزاری کنکور در شهرستان با سازمان سنجش، استانداری و سایر نهادهای ذیربط انجام شده است .حتی شخص استاندار محترم با ریاست سازمان سنجش مکاتبه کرده است. اما متاسفانه به دلیل نرسیدن تعداد متقاضیان به حد نصاب، کنکور در شهرستان برگزار نمی‌شود. با این حال باز هم پیگیر برگزاری کنکور در شهرستان هستیم.
🔹 از ۱۳ آبان سال ۱۳۹۷ در خدمت مردم نجیب چالدران هستم و این  عنایتی از خداوند بود تا مسیر خدمت به مردم را در کسوت فرمانداری از شهرستان چالدران آغاز کنم.
🔸 اتحادوانسجام همراه با آرامش ، پرهیز از جناحی گری و سیاسی کاری پیش نیاز  اصلی توسعه شهرستان چالدران است که خوشبختانه در سایه تدابیر اعمال شده اتحاد انسجام در بین اقشار مختلف، مردم با مسئولین و بین مسئولین ایجاد شده است.
🔹 مدیران و روسای ادارات شهرستان در حوزه کاری خود آزادی عمل دارند . اما این آزادی عمل با نظارت مستمر فرمانداری همراه است . تعارفی با هیچیک از مدیران نداریم و در صورت مشاهده هرگونه کم‌کاری برابر مقررات و ضوابط اعمال قانون خواهد شد.
🔸 ظرفیت های شهرستان چالدران در حوزه های منابع طبیعی، معادن، مرز ،پتانسیل انسانی، آب و هوا و  میراث فرهنگی و... کم نظیر است.
🔹 هیچگونه بن‌بستی در شهرستان نیست، اگر هم باشد بیشتر تفکر حاکم بر بخشی از جامعه است. در واقع بایستی اعتماد به نفس و خود باوری مردم را افزایش دهیم . بخشی از مشکل مردم مهاجرت اهالی به شهرستان‌های بزرگتر است که مقداری به فضای ناامیدی در این شهرستان دامن زده است. سرمایه داران شهرستان بایستی در این شهرستان ماندگار شوند و در وطن خود سرمایه‌گذاری کنند.مطمئنا بازده سرمایه گذاری در شهرستان چالدران در طولانی مدت به مراتب بیشتر از شهرستان‌های بزرگ کشور خواهد بود.
🔸 رتبه تصویب اعتبارات استانی برای شهرستان چالدران در سال ۹۷ از میان ۱۷ شهرستان استان چهاردهم بود. اما در سالهای ۹۸ و ۹۹ از منظر تصویب اعتبارات ،شهرستان اول استان بودیم.
🔹 در حوزه جاده های شهری و روستایی شهرستان مطالبات مردم واقعاً به حق است. از ۱۵۷ کیلومتر جاده بین شهرستانی چالدران همگی فرعی هستند .اما اخیرا جاده چالدران به چایپاره به‌عنوان جاده اصلی ارتقا یافته و درصدد بهسازی و افزایش باندهای این مسیر هستیم. در حوزه جاده روستایی نیز از ۴۵۴ کیلومتر جاده فقط ۲۲ درصد جاده آسفالت داریم که در این حوزه نیز برنامه‌های خوبی برای آسفالت جاده های روستایی در دست اجرا می باشد.
🔸 حل تمام مشکلات شهرستان سته به وجود اعتبار نیست بعضاً برخی موانع قانونی یا بروکراسی اداری در این حوزه مشکل‌ساز می‌شود که قطعاً اراده و خواست فرمانداری بر رفع مشکلات است.
🔹 تمام مراحل صدور مجوز تاسیس بازارچه‌های مرزی پیراحمد و شیخ سلو در سطوح شهرستانی و استانی تمام شده است .حتی کمیته فنی هیئت دولت نیز آن را مصوب کرده است.اکنون پرونده بازارچه‌ها صرفاً در مرحله کمیته تصویب هیئت دولت و ابلاغ است.  ارزیابی زیرساخت های مورد نیاز و برآورد هزینه‌ زیرساخت‌ها نیز انجام شده است.
🔸 موارد بسیاری وجود دارد که سرمایه‌گذاران شهرستان صرفاً به خاطر وجود موانع قانونی اقدام به مهاجرت به شهرستان های بزرگتر نموده اند که در این خصوص ضروری است نمایندگان مجلس با وضع و تصویب ابزار قانونی نسبت به تسهیل قوانین اقدام کرده و موانع تولید در مناطق محروم را حذف نمایند.معتقدم لازم است  با ابزار قانونی استثنائاتی برای مناطق کمتر توسعه یافته در نظر گرفت.
🔹 در احداث شهرک صنعتی شماره ۱ شهرستان اجحاف بزرگی به مردم شده است. زمین های اشخاص به نام اراضی ملی به شرکت شهرکهای صنعتی واگذار شده اما بعداً متوجه شده اند که زمین ها مالک شخصی دارند. لذا با توجه به بررسی‌های کارشناسی و جلسات در سطوح مختلف به این نتیجه رسیدیم که امکان تعیین تکلیف شهرک‌صنعتی فعلی با توجه به شرایط موجود وجود ندارد و تصمیم بر ایجاد ناحیه صنعتی جدید در محلی که دارای اراضی ملی به میزان کافی باشد گرفته و مراحل ایجاد ناحیه جدید آغاز شد.
🔸 سرمایه‌گذاران گذاران بزرگ متعددی متقاضی ایجاد واحدهای تولیدی و سرمایه گذاری در شهرستان هستند که در آینده‌ای نزدیک شاهد این امر مهم خواهیم بود.
🔹 نکته نظرات حاضرین پیگیری شده و نتایج حاصله  در جلسه آتی بحضور تقدیم خواهد شد.