🔹حضور محمدصادق معتمدیان استاندار آذربایجان غربی در برنامه زنده تلویزیونی فرامتن شبکه افق

استاندار آذربایجان غربی:

مردم و مسئولان در کمک به زلزله زدگان خوی مشارکت حداکثری داشتند / مسئولان ملی و استانی عزم جدی برای کمک به زلزله زدگان دارند

 

🔹استاندار آذربایجان غربی گفت: ارکان حاکمیتی، دولت و مردم با یک همدلی کم نظیر، در امدادرسانی و کمک به زلزله زدگان شهرستان خوی مشارکت حداکثری داشتند.

 

🔹محمدصادق معتمدیان امشب در برنامه فرامتن شبکه افق با اشاره به برخی دروغ پردازی ها و شایعات فضای مجازی درخصوص زمین لرزه شهرستان خوی، افزود: نیروهای حاکمیتی، دولتی، نظامی، امدادی و مردمی با تمام توان از همان دقایق اولیه پس از زلزله، خدمات رسانی به مردم شهرستان خوی را آغاز کردند.

 

🔹وی همچنین به آمادگی و هم افزایی دستگاه های مختلف آذربایجان غربی برای مدیریت و مقابله با بحران های طبیعی اشاره کرده و یادآور شد: در ساعات اولیه پس از زمین لرزه، هرگونه مشکل در حوزه دستگاههای خدمات رسان در منطقه رفع شده و در کمتر از 5 ساعت، شاهد اتمام عملیات امدادرسانی بودیم.

 

 

🔹معتمدیان همچنین از تلاش برای تحویل واحدهای آماده شده در یک بازه زمانی 6 ماهه خبر داده و اضافه کرد: مسئولان ملی و استانی عزم جدی برای کمک به زلزله زدگان شهرستان خوی داشته و تاکنون بیش از 1500 نیروی هلال احمر و 100 گروه جهادی در منطقه حضور یافته اند.

 

🔹وی در ادامه با قدردانی از خدمات گروه های مردمی افزود: البته و متاسفانه برخی از چهره های مشهور در این مدت با اهداف تبلیغاتی، درخصوص خدماتی که توسط دولت و خود مردم به زلزله زدگان ارائه می شد، اقدام به سیاه نمایی کردند و در مقابل برخی هنرمندان و گروههای مردمی با تمام توان در خدمت زلزله زدگان خوی بودند . 

 

🔹استاندار آذربایجان غربی از توزیع 120 هزار بسته غذایی 72 ساعته توسط هلال احمر بین خسارت دیدگان نیز خبر داده و خاطرنشان کرد: با نگاه ارائه خدمات حداکثری، 45 هزار تخته چادر، 162 هزار پتو و 20 هزار هلوزام گرمایشی در مناطق زلزله زده توزیع شد.

 

🔹معتمدیان همچنین به رویکرد دولت سیزدهم درخصوص بیمه حوادث واحدهای مسکونی بخصوص در مناطق روستایی اشاره کرده و افزود: از محل صندوق بیمه حوادث طبیعی ساختمان، 30 میلیون تومان به صورت بلاعوض به واحدهای تخریبی و تعمیری زمین لرزه شهرستان خوی پرداخت شده است.

 

🔹وی در ادامه با اشاره به اهمیت تامین امنیت، غذا، بهداشت و ... در محل اسکان زلزله زدگان، تصریح کرد: برای اسکان بیش از 130 هزار نفر، 110 اردوگاه اسکان اضطراری در مناطق شهری و توزیع چادر در مناطق روستایی انجام شد.

 

🔹استاندار آذربایجان غربی در پایان با اعلام اینکه هلال احمر جهت اسکان زلزله زدگان شهرستان خوی 600 میلیارد تومان هزینه کرده است ، گفت: بنیاد مستضعفان برای بازسازی واحدهای خسارت دیده، 12 هزار تن میلگرد و 10 هزار تن سیمان رایگان تحویل داده است که روند بازسازی با شتاب بیشتری صورت می پذیرد .

 

@chalderanadmin