‍ ✅با حضور محمد زاده فرماندار شهرستان چالدران و آقای رحمتی نماینده مردم شریف شهرستانهای ماکو،چالدران، شوط و پلدشت در مجلس شورای اسلامی راهکارهای توسعه شهرستان چالدران با محوریت برنامه های پیشنهادی کم

‍ ✅با حضور محمد زاده فرماندار شهرستان چالدران و آقای رحمتی نماینده مردم شریف شهرستانهای ماکو،چالدران، شوط و پلدشت در مجلس شورای اسلامی راهکارهای توسعه شهرستان  چالدران با محوریت برنامه های پیشنهادی کمیته برنامه ریزی شهرستان و پروژه های مشارکتی بنیاد علوی در حوزه های مختلف مورد بحث و بررسی قرار گرفت.

🔻فرماندار چالدران در این نشست ضمن تقدیر و تشکر از پیگیریهای نماینده مردم شهرستانهای ماکو ،چالدران ،شوط و پلدشت در مجلس شورای اسلامی در خصوص مسائل و مشکلات حوزه شهرستان چالدران بر پیگیری اعتبارات برخی پروژه های عمرانی شهرستان در سطح ملی و استانی توسط نماینده محترم تاکید کرد و گفت : با پیگیریهای به عمل آمده می توان در خصوص جذب اعتبارات قدم های اساسی در اجرای پروژه های عمرانی برداشت.

🔻محمد زاده با بیان اینکه امسال در مرحله اول در کمیته برنامه ریزی شهرستان بیش از ۳۱ میلیارد تومان در جهت اجرای پروژه های عمرانی چالدران در بخش های مختلف مصوب شده است افزود : این میزان اعتبار در طول سالجاری از محل بودجه عمومی و تبصره ۱۹ افزایش خواهد یافت.

🔻وی با اشاره به اینکه چالدران نسبت به سهم جمعیتی مقام اول استانی را در اعتبارات مصوب  به خود اختصاص داده است  افزود: مدیران ادارات شهرستان با پیگیری های مستمر خود از ادارات کل در جهت جذب اعتبارات بیشتر تلاشهای لازم را انجام دهند.

🔻 نماینده عالی دولت در شهرستان همچنین به وضیعت راه اندازی بازار چه های مرزی در چالدران اشاره کرد و گفت : در حال حاضر مقدمات راه اندازی ۲ بازارچه در مناطق مرزی پیراحمد و شیخ سیلو فراهم شده و کارهای اداری آن در استان به اتمام رسیده است و در حال حاضر جهت تائید نهایی در اختیار هئیت دولت قرار گرفته است که نیازمند پیگیری نهایی از سوی نماینده محترم میباشد.

🔻 نماینده مردم شهرستانهای ماکو ، چالدران، شوط و پلدشت در مجلس شورای اسلامی نیز در این‌نشست با بیان اینکه رشد و شکوفایی چالدران استفاده بهینه از مرزهای این شهرستان به صورت قانونی است افزود : تمام توان و تلاش خود را به کار خواهم گرفت تا راه اندازی این ۲ بازارچه را در شهرستان به اتمام برسانم.

🔻 آقای رحمتی با اشاره به اینکه شهرستان چالدران  با داشتن ظرفیتهای بسیار بالا هنوز نتوانسته به پیشرفت و آبادانی برسد افزود : رسیدن به این هدف نیازمند تلاش همه جانبه مسئولان و استفاده از ظرفیت بنیاد علوی است.