مدیرکل جهاد کشاورزی استان با محمدزاده فرماندار چالدران دیدار و گفتگو کرد

مدیرکل جهاد کشاورزی استان با محمدزاده فرماندار چالدران دیدار و گفتگو کرد

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی فرمانداری چالدران مدیرکل جهاد کشاورزی استان با محمدزاده فرماندار چالدران دیدار و گفتگو کرد در این دیدار مسائل و مشکلات حوزه کشاورزی مورد بحث و بررسی قرار گرفت
فرماندار چالدران در این دیدار با اشاره به پتانسیل های شهرستان در حوزه کشاورزی با توجه به وجود خاک حاصلخیز ،آب و هوای مناسب خواستار توسعه و ترویج و آماده سازی زمینه اجرای کشاورزی پایدار در شهرستان شد.
محمدزاده همچنین وجود تداخلات اراضی در داخل شهرهای سیه چشمه وآواجیق و روستاها را از عمده مشکلات دستگاههای اجرائی و مردم این شهرستان نام برد و خواستار تسریع در مطالعه،جانمائی و رفع این تداخلات شد.
وی همچنین با اشاره به مطالعات صورت گرفته در خصوص ساماندهی نهر خانگل که بیش از 800هکتار از اراضی 6 روستای پایین دست در بخش دشتک را تحت آبیاری قرار می دهد اظهار داشت:باید با مکاتبات و پیگیری های لازم اعتبارات این طرح در طول فصل کاری تخصیص یابد.
فرماندار چالدران ادامه اجرای طرح بازنگری و ساخت سد بیک کندی را از خواسته های مردم منطقه عنوان کرد و افزود:در گذشته جهاد کشاورزی متولی اجرای این پروژه بوده که لازم است پیگیری های در این خصوص صورت گیرد.