جلسه ساماندهی مشارکت‌های مردمی در پیشگیری ،کنترل و مقابله با بیماری کرونا در شهرستان چالدران برگزار شد

جلسه ساماندهی مشارکت‌های مردمی در پیشگیری ،کنترل و مقابله با بیماری کرونا در شهرستان چالدران برگزار شد

جلسه ساماندهی مشارکت‌های مردمی در پیشگیری ،کنترل و مقابله با بیماری کرونا به ریاست محمد زاده فرماندار شهرستان چالدران ، اعضای ستاد مقابله با کرونا، خیرین سلامت شهرستان و اصحاب رسانه در محل سالن جلسات فرمانداری برگزار شد.

🔻 فرماندار چالدران در این جلسه با تبریک سال جدید و اعیاد شعبانیه بر تمامی مردم شهرستان از فعالیت های خیرین سلامت ،اعضای پویش مردمی چالدران .موسسات خیریه و اصحاب رسانه در خصوص اجرا و انعکاس  برنامه های پیشگیرانه در خصوص مهار  ویروس کرونا تقدیر  کرد و افزود: با همکاری و همدلی مردم این شهرستان و با اجرای  برنامه های  پیشگیرانه از سوی ستاد مبارزه با کرونا تاکنون توانسته ایم این شهرستان را از لحاظ ابتلاء به این نوع بیماری در مقایسه با سایر شهرستانهای استان در وضعیت بسیار مناسبی حفاظت نماییم.

محمد زاده با اشاره به اینکه به دنبال شیوع کرونا در استان، پویش مردمی مبارزه با بیماری در شهرستان چالدران راه اندازی شد افزود: به همت هیئت مدیره این پویش مردمی ،تا کنون بیش از یک میلیارد ریال از خیرین بزرگوار شهرستان جمع آوری شده است.

 🔻فرماندار شهرستان چالدران  همچنین با اظهار نارضایتی عمومی از عملکرد بنیاد علوی در شهرستان با  انتقاد از نبود یا  ضعف برنامه های حمایتی این بنیاد  در خصوص مقابله با کرونا گفت: بنیاد علوی زیر مجموعه بنیاد مستضعفان میباشد و در ایامی که اقشار مختلف شهرستان تحت فشار رکود و تعطیلی اصناف ناشی از بیماری می باشند، اقدام شایسته ای از سوی این نهاد دیده نمیشود و لازم است. جهت خدمت رسانی به مردم شهرستان در اسرع وقت اقدامات شایسته تری معمول گردد تا حضور این نهاد ملموس تر باشد.

🔻 وی با اشاره به اینکه در حال حاضر در محورهای ورودی شهرستان بر اساس طرح فاصله‌گذاری اجتماعی ورود و خروج خودروهای کنترل می شود افزود: بر اساس این طرح تمامی  ورود و خروج خودروها کنترل و از ورود غیربومیان و خروج اهالی جلوگیری می‌شود .

🔻 محمدزاده با اشاره به اینکه در راستای مبارزه و پیشگیری با کرونا واحدهای صنفی غیرضروری در این شهرستان تعطیل شده است فزود: امید می‌رود اعضای هیئت مدیره پویش مردمی  ، موسسات خیریه، انجمن‌های مردم‌نهاد، با شناسایی افراد نیازمند و آسیب‌پذیر  با مساعدت مالی به یاری آنان بشتابند.

🔻لزوم مدیریت صحیح مشارکتهای مردمی، تاکید بر رعایت موارد بهداشتی در جایگاه های عرضه سوخت از جمله پمپ بنزین ها و سی ان جی ، فروشگاه های ضروری فعال در شهرستان از جمله دیگر اظهارات فرماندار چالدران در خصوص پیشگیری با کرونا در این جلسه بود.