‍ ✅ اسقف گری گور چفت چیان خلیفه ارامنه آذربایجان به همراه اعضای شورای خلیفه گری ارامنه آذربایجان با حضور در فرمانداری چالدران با محمدرضا عبدالله نژاد فرماندار این شهرستان دیدار و گفتگو کردند .

  اسقف گری گور چفت چیان خلیفه ارامنه آذربایجان به همراه اعضای شورای خلیفه گری ارامنه آذربایجان با حضور در فرمانداری چالدران با محمدرضا عبدالله نژاد فرماندار این شهرستان دیدار و گفتگو کردند .

🔻 فرماندار چالدران در این دیدار با بیان اینکه جمهوری اسلامی ایران برای حقوق اقلیتهای مذهبی در کشور اهمیت زیادی قائل است افزود : امروزه تمامی اقلیت های مذهبی در ایران اسلامی از آزادی کامل برخوردار هستند و می توانند به راحتی تمام مراسمات دینی و مذهبی خود را انجام دهند.

🔻 عبدالله نژاد با بیان اینکه همه ساله در سایه نظام جمهوری اسلامی ایران ارامنه به صورت آزادانه در قره کلیسای چالدران  مراسمات مذهبی خود را بجای می آورند افزود : امسال نیز این مراسم مذهبی با استفاده از توان نیروهای ادارات خدمات رسان در مرداد ماه برگزار خواهد شد .

🔻 خلیفه ارامنه آذربایجان نیز در این دیدار ضمن تقدیر و تشکر از مسئولین نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران در مورد برگزاری هر چه بهتر مراسم مذهبی قره کلیسا ، این کار را نشان از توجه مسئولین  به حقوق اقلیتهای مذهبی عنوان کرد .

🔻  اسقف گری گور چفت چیان با اشاره به اینکه  دشمنان جمهوری اسلامی ایران  همواره سعی دارند از کشور ایران به عنوان  نقض کننده حقوق بشر یاد کنند افزود : غافل از اینکه  تمامی اقلیت های مذهبی در کشور ایران اسلامی با آزادی کامل از حقوق خاصه خود برخوردار هستند در پایان این دیدار به پاس قدردانی از زحمات  فرماندار چالدران در  خصوص برگزاری مراسم سالیانه قره کلسیا  از عبدالله نژاد فرماندار این شهرستان تجلیل و قدردانی شد .
🔻 فرماندار چالدران نیز به پاس قدرانی از حضور شورای خلیفه گری ارامنه آذربایجان با اهداء کادو از آنان تجلیل کرد .