✅برگزاری جلسه هماهنگی و برنامه ریزی انجام مراسمات ایام محرم در شهرستان چالدران

✅برگزاری جلسه هماهنگی و برنامه ریزی انجام مراسمات ایام محرم در شهرستان چالدران

۹۹٫۰۵٫۲۷
✍به گزارش روابط عمومی فرمانداری شهرستان چالدران،امروز (دوشنبه) ۲۷ مردادماه سالجاری، در جهت برنامه ریزی برای انجام مراسمات ایام محرم در شهرستان چالدران جلسه ای به ریاست "محمدزاده" فرماندار چالدران، مسئولین و رؤسای ادارات زیربط ،هیات امنای هیئت های مذهبی در محل سالن اجتماعات فرمانداری برگزار شد.

🔻 فرماندار شهرستان چالدران در این  جلسه با عرض تسلیت ایام حزن و اندوه محرم بر وظایف  ستاد مراسمات ماه محرم اشاره کردو گفت :باوجود بیماری کرونا باید همه تلاش و همت خود را برای تبیین و انتقال فرهنگ عاشورای حسینی به نسل جوان در برنامه‌های محرم با رعایت پروتکل‌های بهداشتی از جمله ماسک زدن و فاصله گذاری اجتماعی بکار ببندیم.

🔻 محمد زاده خاطر نشان کرد با عنایت به عشقی که در قلوب ما نسبت به امام حسین (ع)وجود دارد، می بایست به یک نقطه تعادل در سلامت مردم و برگزاری مراسم مذهبی ماه محرم برسیم لذا اصل بر برگزاری مراسم عزاداری ماه محرم در فضای باز، رعایت پروتکل های بهداشتی و فاصله گذاری اجتماعی مناسب می باشد.

🔻 حجت الاسلام آقائی امام جمعه چالدران نیز در این جلسه بر ترویج فرهنگ‌حسینی  در ایام محرم تاکید کرد و گفت :مداحان و هئیت های عزاداری باید در این ایام ضمن رعایت پروتکل های بهداشتی در مراسمات عزاداری در ترویج فرهنگ مکتب عاشورا تلاش های لازم را انجام دهند.