✅جلسه کمیته برنامه ریزی شهرستان چالدران به ریاست محمد زاده فرماندار چالدران ، و با حضور کارشناس مدیریت برنامه و بودجه استانداری وجمعی از اعضای شورای اداری این شهرستان در محل سالن اجتماعات فرماندار

📅چهارشنبه ۱۶ تیر ۱۴۰۰

✅جلسه کمیته برنامه ریزی شهرستان چالدران به ریاست  محمد زاده فرماندار چالدران ، و با حضور کارشناس  مدیریت برنامه  و بودجه استانداری  وجمعی از اعضای شورای اداری این شهرستان در محل سالن اجتماعات فرمانداری برگزار شد.

🔻فرماندار چالدران در این جلسه با اشاره به اینکه امسال  بیش از ۴۴ میلیارد تومان اعتبار برای اجرای پروژه عمرانی در این شهرستان در کمیته برنامه ریزی مصوب شده است افزود :این میزان اعتبار در مقایسه با سال گذشته ۲ برابر افزایش یافته است.

🔻 محمد زاده با بیان اینکه تخصیص اعتبارات از محل توازن .در آمد حاصله از صادرات نفت و گاز ،ارزش افزوده و سرمایه استانی است افزود: اعتبارات ویژه ای نیز از سایر منابع برای اجرای طرحهای بهسازی و آسفالت ریزی راه روستایی ،تامین آب شرب روستایی و عشایری  ،رفع محرومیت در مناطق کم برخوردار  و رفع مشکل فضای آموزشی مصوب خواهد شد .

🔻وی همچنین از اختصاص  نزدیک به ۷۰ میلیارد ریال از محل اعتبارات ملی برای  اجرای تاسیسات فاضلاب شهرستانهای ماکو و چالدران  به صورت مشترک خبر داد و گفت :در حال حاضر کارهای اجرایی تاسیسات فاضلاب چالدران  شروع شده است.

🔻 نماینده عالی دولت در شهرستان همچنین  به مشکل عملیات اجرایی طرح آبیاری تحت فشار در پایین دست سد بابا احمد  اشاره کرد و گفت :قرار است مشکل اعتباری این سد از محل اعتبارات ملی تامین  شود.

🔻 وی پیگیری سدهای خاکی بیک کندی ،یخل قان،ارکوین. عباسکندی ،بهسازی و آسفالت ریزی  شاه گلن  به طرف مزرعه ،ارتقاء محور ارتباطی چالدران به طرف خوی و چایپاره از فرعی به اصلی را یکی از مطالبات اصلی مردم شهرستان عنوان کرد و گفت :تمامی این این مطالبات با جدیت کامل پیگیری  می شود.