✅با حضور محمد زاده فرماندارشهرستان چالدران و مدیران کل بازرسی ،جهادکشاورزی وسازمان آب و منطقه ای استان مسائل ومشکلات طرح آبیاری تحت فشار پایین دست سد خاکی بابا احمد مورد بحث و بررسی قرار گرفت.

📅پنجشنبه ۲۵ شهریور۱۴۰۰

✅با حضور محمد زاده فرماندارشهرستان چالدران و مدیران  کل بازرسی  ،جهادکشاورزی وسازمان آب و منطقه ای استان مسائل ومشکلات طرح آبیاری تحت فشار پایین دست سد خاکی بابا احمد مورد بحث و بررسی قرار گرفت.
 
🔻 فرماندار چالدران  با اعلام اینکه سد بابا احمد در سال ۹۵ با هدف بهره مند ساختن کشاورزان منطقه از آب پشت این سد جهت مصارف کشاورزی به بهره برداری رسیده افزود: به دنبال آن عملیات طرح انتقال آب به اراضی پایین دست این سد در قالب آبیاری تحت فشار توسط جهاد کشاورزی شروع شد.

🔻محمد زاده با انتقاد از اینکه‌ با گذشت چند سال از عملیات اجرایی این طرح با داشتن پیشرفت فیزیکی بالای ۹۰ درصد هنوز به اتمام نرسیده است، افزود:  درقالب  این بازدید تلاش می شود با همکاری جهاد کشاورزی .اداره کل بازرسی و سازمان آب منطقه ای  استان مشکلات موجود برطرف شود.
 
🔻وی گفت :بر اساس تصمیمات نهایی اتخاذ شده در این بازدید مقرر شد در کمترین زمان ممکن عملیات اجرایی این طرح به اتمام برسد.

 🔻 رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان نیز در این بازدید با بیان اینکه  حجم مفید ذخیره آب در پشت این سد  بیش از ۱ میلیون ۵۰۰ هزار متر مکعب برآورد شده است افزود:با بهره برداری از طرح در دست اجرا  بیش از ۶۰۰ هکتار از اراضی کشاورزی منطقه از مزایای  آن بهره مند خواهند شد