با شروع فصل کاری و در راستای برنامه ریزی جهت نیل به اهداف طرح آبادانی و پیشرفت چالدران نشست هم اندیشی برگزار شد

با شروع فصل کاری و در راستای برنامه ریزی جهت نیل به اهداف طرح آبادانی و پیشرفت چالدران نشست هم اندیشی برگزار شد

با شروع فصل کاری و در راستای برنامه ریزی جهت نیل به اهداف طرح آبادانی و پیشرفت چالدران نشست هم اندیشی محمدزاده فرماندار، نیک نفس نماینده و رابط بنیاد علوی و سید محمد پیام قره باغ مسئول نهاد پیشرفت و آبادانی شهرستان در محل فرمانداری برگزار شد.

🔻 فرماندار شهرستان چالدران در این نشست با تشریح وضعیت شهرستان در حوزه های مختلف بر آمادگی دستگاه های اجرایی برای نیل به اهداف توسعه ای شهرستان تاکید و حضور بنیاد علوی را در شهرستان ظرفیت قابل توجهی ارزیابی و ابراز امیدواری نمود که با استفاده از این ظرفیت و با تلاش جهادی بتوان شهرستان را به جایگاه واقعی خود رساند.

🔻 محمد زاده ضمن اشاره به آثار متعدد تاریخی و جاذبه‌های طبیعی چالدران ، این منطقه را در سطح کشور جزء مناطق کم نظیر گردشگری برشمرد و افزود : باید در جهت توسعه زیرساخت‌های گردشگری برنامه ریزی‌های اصولی انجام گیرد.

🔻 از جمله برنامه های مشترک در شرف پیگیری و اجرا در زمینه گردشگری؛ ایجاد سایت موزه جنگ چالدران  ، ساماندهی مقبره سید صدرالدین، ساماندهی تپه شهدای گمنام ، ایجاد زیرساخت‌های گردشگری در محوطه منشور های بازالتی گردنه قیرمزلیق  و فراهم سازی امکانات رفاهی و گردشگری در مجموعه جهانی قره کلیسا بود که در این نشست مورد گفتگو و تبادل نظر قرار گرفت.

🔻 فرماندار چالدران همچنین با اشاره به اینکه وضعیت راههای ارتباطی شهرستان در حوزه بین شهری و روستایی در وضعیت نامناسبی قرار دارد ، افزود : طبق مذاکراتی که بعد از استقرار کارخانه آسفالت ۱۲۰تنی مارینی در شهرستان با متولیان امر صورت گرفته ، برای جبران عقب ماندگیها در این حوزه با استفاده از ظرفیت بنیاد علوی و با اجرای پروژه های مشارکتی خواهیم توانست گام های عملیاتی در طی سالجاری برداریم.

🔻محمد زاده با اشاره به اینکه بخش دشتک(آواجیق) در بسیاری از شاخص ها کم برخوردار است افزود: با توجه به جایگاه مهمی که بخش دشتک در تمامی زمینه ها نیازمند توجه جدی مسئولین و بنیاد علوی است که با اجرای طرح‌های محرومیت‌زدایی بتوان این بخش را به جایگاه اصلی خود رساند .

🔻آقای نیک نفس نماینده و رابط بنیاد علوی نیز در این جلسه با اشاره به اینکه بنیاد علوی با محوریت محرومیت‌زدایی و با هدف پیشرفت و آبادانی در این شهرستان استقرار  یافته است ، افزود: تلاش می‌شود با همکاری دستگاه‌های اجرایی شهرستان و اجرای برنامه های پیشران به اهداف اصلی خود دست یابیم.

🔻  نیک نفس اجرای پروژه‌های عمرانی در زمینه راه ،آب ،گردشگری، زیباسازی مبلمان شهری، زیرساخت‌های فرهنگی و توسعه فضاهای سبز در سطح شهرستان همچنین توجه جدی به توسعه بخش کشاورزی را از جمله برنامه‌های بنیاد علوی عنوان کرد و گفت: امسال بر اساس برنامه‌ریزی‌های به عمل آمده مقدمات اجرای این طرح‌ها در شهرستان آغاز خواهد شد.