✅جلسه انجمن کتابخانه های عمومی چالدران به ریاست محمد زاده فرماندار این شهرستان ،خانم معصومی مدیر کل کتابخانه های عمومی استان و اعضای این انجمن در محل سالن اجتماعات فرمانداری این شهرستان برگزارشد.

 ‍ 📅چهارشنبه ۲۹ اردیبهشت ۱۴۰۰

✅جلسه انجمن کتابخانه های عمومی چالدران به ریاست محمد زاده فرماندار این شهرستان ،خانم معصومی مدیر کل  کتابخانه های عمومی استان و اعضای این انجمن در محل سالن اجتماعات فرمانداری این شهرستان برگزارشد.

🔻  فرماندار چالدران در این جلسه ضمن اشاره به اهمیت کتاب و کتابخوانی در جامعه امروز بر ترویج فرهنگ کتاب و کتابخوانی تاکید کرد و کفت: استفاده از ظرفیت بنیاد علوی و خیرین  و با تامین تازه های کتاب در کتابخانه های عمومی این شهرستان می تواند در رسیدن به این اهداف در شهرستان چالدران گام های اساسی برداشت .

🔻محمد زاده با بیان اینکه شهرستان چالدران به لحاظ داشتن آثار تاریخی و گردشگری یکی از  قطب های مهم گردشگری استان است افزود : با ایجاد کتابخانه های عمومی در اماکن تاریخی این شهرستان نیز  می توان در  رشد و توسعه فرهنگ کتابخوانی کمک شایانی انجام داد.
 
🔻وی همچنین از آمادگی فرمانداری چالدران در راه اندازی کتابخانه عمومی در روستاهای پر جمیعت این شهرستان خبرداد گفت‌:راه اندازی این کتابخانه ها  در روستاهای پر جمیعت با همکاری اداره کل  کتابخانه های عمومی استان امکان پذیر است.

🔻 مدیر کل کتابخانه های عمومی استان نیز در این جلسه با اعلام اینکه از سال گذشته در جهت ترویج فرهنک‌کتاب و کتابخوانی و در جهت دسترسی آسان به کتابهای مورد علاقه  افراد طرح پیک کتاب در استان شروع شده است افزود :امسال نیز این طرح در تمامی مناطق مختلف استان به دلیل تداوم  بیماری کرونا  در دست اجراست معصومی گفت:در حال حاضر۷۲ کتابخانه عمومی در استان در جهت ارائه خدمات کتاب و کتابخوانی فعال هستند.