با حضور محمد رضاعبدالله نژاد فرماندار شهرستان چالدران اولین جلسه ستاد خانواده و جمعیت شهرستان در سالن اجتماعات فرمانداری برگزار شد .

✅ با حضور محمد رضاعبدالله نژاد فرماندار شهرستان چالدران ، حجت الاسلام و المسلمین محمدزاده امام جمعه و جمعی از اعضای شورای اداری  اولین جلسه ستاد خانواده و جمعیت شهرستان در سالن اجتماعات فرمانداری برگزار شد .

🔻 فرماندار چالدران در این جلسه  با اشاره به تاکیدات مقام معظم رهبری در بحث جوانی جمعیت اظهار داشت: همه باید برای تحقق جوانی جمعیت کشور تلاش کنیم.

🔻 عبدالله نژاد با بیان اینکه متاسفانه جمعیت کشور از جمعیت جوان به تدریج به سمت میانسالی رو به حرکت است افزود : در صورتی که طبق سیاست های کلان جمعیتی که توسط مقام معظم رهبری تدوین شده، نیاز است این روند متوقف و به سمت جوانی تغییر پیدا کند.

🔻 وی با بیان اینکه امروزه دولت در  پیرامون فرزندآوری و جوانی جمعیت طرحهای حمایتی از جمله پرداخت تسهیلات کم بهره را شروع کرده است افزود : بانک های عامل شهرستان باید در پرداخت تسهیلات همکاری های لازم را با متقاضیان داشته باشند .

🔻 نماینده عالی دولت در شهرستان همچنین به اجرای طرحهای جوانی جمیعت در چالدران نیز اشاره کرد و گفت : دستگاههای اجرایی شهرستان باید در خصوص اجرای طرحها اهتمام جدی داشته باشند.

🔻 حجت الاسلام محمدزاده امام جمعه چالدران نیز در این جلسه  به ضرورت توجه به تعالی خانواده و جوانی جمعیت اشاره کرد و گفت : تعالی خانواده و افزایش جمعیت یکی از مطالبات مقام معظم رهبری است و ایشان طی سال‌های اخیر به کرات در فرمایشاتشان، خطرات کاهش جمعیت را گوشزد کرده است .

🔻 در ادامه اعضای حاضردر جلسه دیدگاههای خود را در خصوص جمیعت جوانی بیان کردند .

یکشنبه 30 مرداد  1401