✅با حضور شهریاری استاندار آذربایجان غربی ،جمعی از مدیران کل استانی ،محمد زاده فرماندار چالدران و حجت الاسلام والمسلمین محمدزاده امام جمعه ،علی پور نماینده مردم شهرستانهای ماکو.چالدران شوط و پلدشت در

📅پنجشنبه ۲۴ تیر ۱۴۰۰

✅با حضور شهریاری  استاندار آذربایجان غربی ،جمعی از مدیران کل استانی ،محمد زاده فرماندار چالدران و حجت الاسلام والمسلمین محمدزاده امام جمعه ،علی پور نماینده مردم شهرستانهای ماکو.چالدران شوط و پلدشت در مجلس شورای اسلامی جلسه بررسی مسائل و مشکلات و رفع موانع تولید  پروژه های مشارکتی دستگاههای اجرایی  با بنیاد علوی درچالدران برگزار شد.

🔻استاندار آذربایجان غربی در این جلسه با اشاره به  اینکه شهرستان چالدران و تکاب با داشتن ظرفیتهای بسیار بالا نتوانسته به جایگاه اصلی خود برسد افزود :تمامی دستگاهای اجرایی و بنیاد علوی باید در جهت رفع محرومیت و پیشرفت و آبادانی شهرستان چالدران تلاش های لازم را انجام دهند .

🔻شهریاری با بیان اینکه این شهرستان در بخش معدن از ظرفیتهای خاصی برخوردار است افزود :بر اساس مطالعات انجام گرفته در بخش معدن  شناسایی ظرفیت های موجود  چشم اندازهای روشن معدنی چالدران آینده درخشانی را برای این شهرستان ترسیم کرده است. که با ایجاد زیرساخت های لازم در این بخش زمینه رشد و توسعه این شهرستان را فراهم خواهد کرد.

🔻وی با قدردانی از اقدامات بنیاد علوی تصریح کرد: اهتمام بنیاد علوی در رفع مشکلات چالدران قابل تقدیر است و همه مدیران استانی موظف هستند تا طبق توافقات انجام یافته با جدیت عمل کنند.

🔻استاندار آذربایجان غربی همچنین  از رشد دوبرابری اعتبارات استانی چالدران برای جبران بخشی از عقب ماندگی های این شهرستان نیز خبر داد و افزود: در بخش های راه و آب روستایی، بهداشت، بنیاد مسکن، میراث، ورزش، مدارس و کشاورزی پروژه های خوبی اجرا شده و بخشی نیز در دست اجرا است.

🔻فرماندار چالدران نیز دراین جلسه بااشاره به اینکه امسال بیش از۴۴ میلیارد تومان اعتبار برای اجرای پروژه های عمرانی در کمیته برنامه ریزی استان مصوب شده است افزود :این‌میزان اعتبار نسبت به سال گذشته افزایش ۲ برابری داشته است.

🔻 محمدزاده ضمن تقدیر از فعالیتهای بنیاد علوی در چالدران  بر همکاری بیشتر دستگاههای اجرایی شهرستان با بنیاد علوی تاکید کردو گفت: در حال  حاضر بنیاد علوی در بخش های مختلف از جمله تامین آب شرب روستایی ،احداث مدارس. بهسازی و آسفالت ریزی راههای روستایی، توسعه فضاهای ورزشی و عمران شهری پروژه های عمرانی را در دست اجرا دارد.


🔻منصوری مدیر عامل بنیاد علوی کشور نیزدراین جلسه با اشاره به اینکه امسال  بنیاد علوی در جهت پیشرفت و آبادانی چالدران بیش از۷۵ میلیارد  تومان اعتبار برای اجرای پروژه های عمرانی اختصاص داده است افزود: ۳۵ میلیارد تومان نیز در بخش اشتغال زایی به این شهرستان اختصاص داده است .

🔻حجت الاسلام والمسلمین محمد زاده امام جمعه چالدران نیز در این شهرستان خدمت به مردم را نوعی عبادت برشمرد و گفت :مدیران ومسئولین  باید از فرصت بدست آمده در جهت خدمت به مردم تلاش های لازم را انجام دهند.