‍ ✍ دکتر ولیزاده رئیس دانشگاه علوم پزشکی استان آذربایجان غربی  با حضور در فرمانداری شهرستان چالدران ، با محمدرضا عبدالله نژاد فرماندار این شهرستان دیدار و گفت و گو کرد.

‍ ✍ به گزارش روابط عمومی فرمانداری شهرستان چالدران ؛ دکتر ولیزاده رئیس دانشگاه علوم پزشکی استان آذربایجان غربی  با حضور در فرمانداری شهرستان چالدران ، با محمدرضا عبدالله نژاد فرماندار این شهرستان دیدار و گفت‌وگو کرد.

🔻فرماندار چالدران در این دیدار با بیان اینکه شهرستان چالدران  بیش از 144 کیلومتر مرز مشترک با کشور ترکیه دارد افزود :  مرزی بودن منطقه و داشتن مسافت زیاد با شهرستانهای همجوار نیازمند توجه ویژه مسئولین استانی در حوزه بهداشت و درمان شهرستان می باشد.

🔻 عبدالله نژاد با بیان اینکه در راستای اجرای مصوبات  سفر استاندار آذربایجان غربی به شهرستان چالدران ساخت 5 باب خانه بهداشت در روستاهای مرزی و محروم ، راه اندازی دستگاه سی تی اسکن در بیمارستان شهید بهشتی و شبانه روزی کردن درمانگاه شهر آواجیق به تصویب رسیده بود افزود : در حال حاضر احداث خانه بهداشت در روستاهای مادلو ، ساز آغل و بغلچی شروع شده و در روستاهای  سگریک  و صدر نیز با تامین زمین مورد نیاز شروع خواهد شد .

🔻 وی همچنین از فراهم سازی مقدمات راه اندازی دستگاه سی تی اسکن در بیمارستان شهید بهشتی چالدران خبرداد و گفت : دستگاه سی تی اسکن به همت دانشگاه علوم پزشکی استان خریداری شده است که انشالله با ورود دستگاه  به کشور در بیمارستان 68 تختخوابی شهید بهشتی راه اندازی خواهد شد .

🔻  نماینده عالی دولت در چالدران همچنین به جابجایی ساختمان اداری شبکه بهداشت و درمان چالدران نیز اشاره کرد و گفت : بر اساس پیگیری های به عمل آمده با مدیرکل شبکه آب و فاضلاب  و دانشگاه علوم پزشکی استان ساختمان این اداره به محل جدید در ساختمان سابق اداره آب و فاضلاب روستایی انتقال داده خواهد شد .

🔻 فرماندار چالدران همچنین  از انجام پیگیری های لازم برای شبانه روزی کردن مرکز جامع سلامت شهر آواجیق خبرداد و گفت : مجوز لازم برای شبانه روزی کردن این مرکز اخذ شده که در صورت تامین نیروهای لازم فعالیت آن به صورت شبانه روزی انجام خواهد گرفت .

 

دوشنبه 30 آبان ماه 1401

@chalderanadmin