به گزارش پایگاه اطلاع رسانی فرمانداری چالدران ،نادر یوسف زاده بخشدار دشتک در نشست  هم اندیشی با بانوان فعال بخش دشتک به تبیین نقش زنان در عرصه‌های مختلف اجتماعی پرداخت و افزود: امروز نقش زنان  در ساختار سیاسی، اجتماعی،  اقتصادی و فرهنگی وضعیت بهتری پیدا کرده است.
وی اظهار داشت: موضوع زنان و نقش مادرانه آنان در خانواده با نقش‌ها و وظایف سیاسی، اجتماعی که در جامعه پذیرای آن هستند نه تنها مغایرتی نداشته، بلکه برارزش و منزلت آنان در جامعه اسلامی افزوده و این نقش‌پذیری آنان بر اساس تعالیم دینی و مذهبی بوده و الهام بخش جایگاه رفیع زنان در جامعه اسلامی است و ما باید در اجرا به‌گونه‌ای عمل کنیم که زنان در جایگاه اجتماعی واقعی خود قرار گیرند.
بخشدار دشتک در ادامه گفت: رویکرد دولت تدبیر و امید فراهم کردن زمینه ارتقا جایگاه زنان به عنوان نیمی از جمعیت و فرصت سازی برای حضور فعال آنان در عرصه های مختلف سیاسی، اجتماعی و فرهنگی است.
این مسئول،  تحکیم روابط خانواده، برنامه‌ریزی برای ازدواج‌های پایدار، توانمندسازی و کارآفرینی برای بانوان، تقویت سازمان‌های مردم نهاد و توسعه ورزش در میان بانوان را ازجمله برنامه‌های دولت تدبیر و امید برای حوزه بانوان ذکر کرد.
وی تصریح کرد: بانوان این بخش باید حضور فعال‌تر و موثرتری به ویژه در عرصه اجتماعی و سیاسی داشته باشند ،چراکه توانمندی و نقش آفرینی این قشر در زمان‌های مختلف از جمله انقلاب اسلامی و دفاع مقدس به اثبات رسیده است. وی افزود: باید همه تلاش خود را در جهت بسترسازی لازم برای رشد و ارتقای نقش بانوان در ابعاد مختلف توسعه بخش دشتک بکارگیرند.
ایشان با اشاره به به پتانسیل های گردشگری ،کشاورزی و دامپروری و نقش بانوان در این زمینه گفت: دولت تدبیر و امید با تدابیر خاص به‌دنبال افزایش ضریب جامعه‌پذیری بانوان در همه عرصه‌ها؛ به‌ویژه تشکیل سازمان‌های مردم نهاد خاص این قشر عظیم از جامعه است.